מדריכים מעניינים

לבריאות הנפש

טיפים מומלצים

לתזונה נכונה

מידע מרתק

בנושאי רפואה

תזונה בריאה

תזונה

משקל בריא הוא אחת הסיבות השכיחות ביותר לכך שאנשים רבים בוחרים לאכול תזונה בריאה. לעתים קרובות אנשים חושבים שאכילה בריאה איננה דבר, אך אינך צריך לחסל את כל המאכלים שאתה אוהב לאכול או לאכול לחלוטין, אתה רק צריך לעשות כמיטב יכולתך כדי לשלב בחירות בריאות יותר ביום שלך. מתינות היא הבסיס החשוב ביותר בתזונה בריאה, ואתה תמיד הימור חכם. אף אחד לא מושלם ואף אחד לא מושלם, ולכן המפתח לאכילה בריאה הוא במתינות.

עליך לאכול מגוון רחב של מזונות כדי להבטיח שאתה מקבל תזונה מאוזנת וכי גופך יקבל את כל אבות המזון הדרושים לו. המפתח לתזונה בריאה הוא לספק את התזונה הדרושה כדי להישאר בריאים וחזקים. אתה יכול לאכול את כל המאכלים כל עוד מספקים לך את הכמות הנכונה ואת היעדים הנכונים. מזונות אלו יכולים להיות חלק חשוב מהתזונה שלכם ולספק לכם את כל הויטמינים, המינרלים וחומרי המזון האחרים שגופכם זקוק לו לצורך תזונה.

כדי להפיק את המרב מהתזונה הבריאה, צרכו תזונה מאוזנת של פירות, ירקות, דגנים מלאים, חלבון רזה, אגוזים וירקות. תזונה צמחונית מאוזנת צריכה לכלול לפחות 10-15% מכלל התזונה בפירות ובירקות כדי להשיג מספיק חומרים מזינים. יש לכלול בתזונה דגנים מלאים וחלבונים רזים, כמו גם מוצרי חלב דלי שומן ואגוזים.

אכלו מגוון מאכלים שונים כך שתקבלו את כל אבות המזון החשובים לבריאותכם. אינדקס אכילה בריאה אלטרנטיבית, המעריך אחד עשר רכיבים, יכול להבדיל בין תזונה בריאה לתזונה, כפי שהוסבר בחלונית עובדות תזונה.

הדיאטה של היום מכילה כ -2,250 קלוריות, 55% מהן מגיעות מפחמימות. אם תאכלו את כל התפריט, תקבלו בערך פי שניים וחצי עד שלוש קלוריות כאילו אכלתם את כל התפריט. הדיאטה של היום מורכבת מכ -1,500 קלוריות בסך הכל, ו -51% או קלוריות מגיעות מפחמימות. תוכנית תזונתית זו מספקת לכם את חומצות האמינו החיוניות, הויטמינים והמינרלים שגופכם זקוק בכדי להרגיש ולהראות בריא. הוא יכיל שומנים בריאים המספקים מספיק קלוריות כדי לתמוך באורח החיים שלך. על ידי הבנה כיצד חומרים מזינים משפיעים על בריאות התאים שלך, תדע אילו מזונות מועילים לך וכיצד ומדוע תזונה של מזון אורגני יכולה לקדם בריאות מיטבית. זה יעזור לך להבין טוב יותר כיצד החומרים המזינים השונים בתזונה יכולים לסייע בקידום התפתחותם של שרירים בריאים, עצמות, כלי דם, מערכת החיסון ואיברים חיוניים אחרים. הנחיות אלו מכילות טיפים בנושא קידום בריאות, מניעת מחלות, שימור וירידה במשקל ועוד שלל יתרונות בריאותיים. טיפים אלה לאכילה בריאה מבוססים על מחקר של המכונים הלאומיים לבריאות (NIH) והמרכזים לבקרת מחלות ומניעתן (CDC). בשוק האורגני ישנם סוגים רבים ושונים של מאכלים בריאים, וניתן להשתמש בטיפים אלו ליצירת ארוחות בריאות על ידי בחירת תזונה בריאה ויצירת מה שאוכלים.

למידע נוסף על אכילה בריאה, בקרו באתר המכונים הלאומיים לבריאות (NIH) והמרכזים לבקרת מחלות ומניעתן (CDC). לרשימה מלאה של מזונות בריאים והיתרונות הבריאותיים שלהם, בקר באתר CDC. אם אתה מחפש רעיונות נוספים לאכילה בריאה, עיין ברשימת המאמרים המלאה שלנו בנושא אכילה בריאה. במאמרים אלה תוכלו למצוא מידע לקהל הרחב המעוניין בתזונה בריאה ומאוזנת. בעוד שתזונאים ממשיכים לגלות מידע רב ערך, האכלת הבריאות מעודכנת כדי לקחת בחשבון ממצאים חדשים.

כל מי שמרגיש מחויב למטרה של תזונה בריאה יותר זקוק לסיבה טובה להתחיל בכלל לאכול בריא. נדון כיצד נוכל להשתמש במאכלים הבריאים ביותר בעולם כדי להגן על ה- DNA שלנו מפני נזק, ונקל על ילדיכם לבחור חטיפים בריאים על ידי שמירת פירות וירקות נוחים ואכילים. אכלו את הכמות היומית המומלצת של פירות, ירקות, אגוזים, זרעים ודגנים מלאים. זה באופן טבעי ימלא אותך ויעזור לך לקצץ במאכלים לא בריאים, אז התמקד באכילת פירות.

לנשים יש צרכים תזונתיים שונים מדי יום מאשר לגברים, אז התייעצו עם דיאטנית או עם איש מקצוע מוסמך לקבלת ייעוץ תזונתי. להלן תזונאים מציעים עצות לנשים המחויבות לתזונה מאוזנת לבריאות טובה. התאם את התזונה שלך כדי להבטיח תזונה מיטבית לצרכים הבריאותיים שלך.

תזונה בריאה יכולה לכלול פירות, ירקות ודגנים מלאים, אך היא מכילה מעט מזון מעובד ומשקאות ממותקים. תזונה בריאה כוללת תערובת של פירות וירקות עם שיעור גבוה של אגוזים, זרעים, אגוזים וזרעים. מחקר הרווארד, תזונה בריאה, ממליץ לאכול בעיקר מזון מלא כמו ירקות ופירות, כמו גם דגנים ואגוזים. אילו מאכלים אתם אוכלים וכמה אתם אוכלים ישתנו מאדם לאדם, כמו גם באיזו תדירות אתם אוכלים ומה הם אוכלים.

בחזרה אל דף הבית.

מזור לחיים - לוגו האתר

הישארו מעודכנים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

תזונה ובריאות
נגן וידאו
דיאטה בקלות
נגן וידאו
טיפול נפשי עם תוצאות
נגן וידאו

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטאספ
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שלחו למייל