מדריכים מעניינים

לבריאות הנפש

טיפים מומלצים

לתזונה נכונה

מידע מרתק

בנושאי רפואה

פורום בריאות מומלץ

בריאות, לב אדום, אהבה, נתינה

השימוש בפורומים ככלל, הינו מרכיב מרכזי בחיינו מאז פרץ האינטרנט לחיינו. בתחילה אלו היו הפורומים והבלוגים האישיים שצצו כפטריות אחר הגשם, ולאחריהם הגיעו הרשתות החברתיות שכבשו את חיינו.. למעשה, פורומים הם המקום המושלם להיעזר בעצת ברבים ולשמוע כיווני דיעות שונים ומגוונים שברוב המקרים גם נותנים מענה וגם מרחיבים אפיקים ואף מניבים תוצאות "מחוץ לקופסה".

מי מאיתנו אינו נתקל לפחות פעם ביום בשאלה של חבר בפייסבוק אודות מקום מסוים, מוצר כל-שהוא, שאלה כללית על חיי היומיום ועוד. הרי בדיוק לשם כך נועדו רשתות אלו – לשתף, לשאול, להביע דיעה/רגשות וכיוצ"ב.

קהילה מקוונת, פורום

מה שונה פורום בריאות משאר הנושאים?

בפועל אין הבדל גדול בין תחומי החיים מבחינת הפורומים, שהרי בכולם הגולש מקבל את דעת ההמונים. אולם דווקא תחום הבריאות הינו תחום הדורש קפדנות יתרה וזאת ממספר סיבות:

  • לגוף אין חלקי חילוף – בתחום הבריאות אין מקום למשחק ואין שלוש פסילות.. ולכן, רצוי דווקא פורום בריאות טוב, הוא כזה אשר יסייע לכם לקבל תמונה רחבה יותר, לשמוע חוויות אישיות של גולשים והתנסויות של משתמשים. כאן המקום להסתייג מעט ולומר, כי אין לראות בכל תשובה כזו או אחרת כחוות דעת מקצועית או ייעוץ רפואי, אלא סה"כ להגיע מוכנים יותר ולהרחיב את הידע לפני פנייה אל גורם מקצועי.
  • הטעות של אחרים הלמידה שלך – כפי שכבר נאמר בתלמוד (מסכת אבות) "אין חכם כבעל ניסיון" ומסבירים שם המפרשים על המקום שהכוונה לאחד שלומד מטעויות של אחרים, כך הדבר כאן. כאשר תלמד מטעויות של אחרים, תדע איפה לא "לדרוך" ומה פחות מומלץ לעשות.
  • למי כדאי לפנות? – בסופו של יום כל מהלך רפואי כזה או אחר דורש ליווי מקצועי של איש בריאות (רופא, פסיכיאטר, מנתח וכו'), ולכן לעיתים רצוי להתייעץ למי מהם כדאי לפנות קודם, מי נותן יחס חם יותר, מי זמין מביניהם, ומי מומלץ לטפל בבעיה או בגורם לו אתם זקוקים לאיש מקצוע כגון רופא, מרפאה, בית חולים וכן הלאה.

פורום היא למעשה קהילה מאוחדת

למרות שכיום יש פחות אנשים הנמצאים בפורומים, ויותר ברשתות החברתיות, עדיין לפורומים הישנים והמוכרים יש יתרונות שלא תמיד ניתן למצוא ברשתות אלו. למשל: בפורום השאלה שלכם תיהיה כבר קיימת בפורום – מה שאומר שהחשיפה של גולשים הינה רוחבית יותר לאורך זמן. כך למשל ייתכן כי גולש ישאל לגבי תחום מסוים בבריאות, ועם הזמן יצטברו יותר ויותר מידע על השאלה, מה שבוודאי אינו קיים ברשתות החברתיות אשר ממהרות להדחיק את תפוצת הפוסט לאחר מספר דקות מרגע העלאה לאוויר.

כמו כן, לרוב הפורומים יש את היתרונות קהילה מגובשת ומאוחדת. יתרון זה הינו חשוב, וזאת משום שכל משתמש מחובר מרגיש חלק ושייכות ולרוב ינסה לתת המירב עבור השואל הן מינסיונו האישי והן מניסיונם של חבריו, מכריו ובני משפחתו.

לסיכום: גם בעולם הטכנולוגי יש מקום לפורומים הישנים והמוכרים.. וכפי שאומר המשפט: "אם לא יועיל לא יזיק".

דף הבית – מזור לחיים.

מזור לחיים - לוגו האתר

הישארו מעודכנים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

תזונה ובריאות
נגן וידאו
דיאטה בקלות
נגן וידאו
טיפול נפשי עם תוצאות
נגן וידאו

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטאספ
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שלחו למייל