מדריכים מעניינים

לבריאות הנפש

טיפים מומלצים

לתזונה נכונה

מידע מרתק

בנושאי רפואה

עיסוי רקמות עמוק

עיסוי רקמות

לטכניקות העיסוי השונות יתרונות רבים לבריאות הגוף והנפש. עיסוי נמצא יעיל בהפגת מתחים ובשיפור יכולות ההתאוששות של השריר, אך לא פחות חשוב מכך, הוא נעים ומפנק. עם זאת, במקרים בהם קיימות בעיות כרוניות ואקוטיות במערכות השרירים והשלד, נדרש לעתים טיפול אינטנסיבי יותר. על מנת לספק מענה לבעיות מסוג זה, עיסוי רקמות עמוק עשוי להוות טכניקה יעילה. 

מהו עיסוי רקמות עמוק?

עיסוי רקמות עמוק הוא טכניקת עיסוי המשמשת לטיפול בבעיות שריר ושלד קשות כמו פציעות ספורטאים, מתיחות וקרעים. על ידי הפעלת לחץ מתמשך ומגע החודר אל עומק שכבות השריר ורקמות החיבור של הגוף, ניתן להגיע עד לרקמות הצלקת שנוצרו בעקבות הפציעה ולהפחית את המתח שנוצר על רקמות אלו. תהליך זה מעודד גם את זרימת הדם ואת הפחתת הדלקת באזור המאיצים את תהליך ההחלמה.

על אף שטכניקת העיסוי דומה מאוד לעיסוי השוודי, ישנם גם הבדלים משמעותיים. 

  • בעוד שעיסוי שוודי נועד להרגיע ולהפיג מתח בשרירים כתוצאה משגרת החיים, עיסוי רקמות עמוק מוכוון לטיפול בבעיות כרוניות ומשמש כפתרון ממוקד. 
  • על אף שטכניקות המשיכה דומות מאוד, בעיסוי רקמות עמוק מופעל לחץ רב בהרבה. 
  • עיסוי רקמות עמוק חודר לשכבות עמוקות בהרבה של השרירים ורקמות החיבור. 

יתרונות עיסוי רקמות עמוק

עיסוי רקמות טומן בחובו יתרונות רבים לגוף ולנפש כאחד. שלא כמו טכניקות עיסוי אחרות המתמקדות בהרפיה, עיסוי רקמות עמוק מציע טיפול בכאבים ובנוקשות שרירים. מחקרים רבים מצאו כי עיסוי רקמות עמוק מסייע בהפחתת כאבים כרוניים בגב התחתון ביעילות הדומה לטיפול תרופתי. עם זאת, הוא גם יעיל ביותר להפגת מתחים נפשיים. 

לאילו בעיות יעיל עיסוי רקמות עמוק?

מדובר בפתרון היעיל לבעיות רפואיות רבות. מתוכן, ניתן למנות כמה אשר יעילות הטיפול בהן באמצעות עיסוי רקמות עמוק הוכח מחקרית. 

  • פציעות ספורט – מתיחות וקרעים ברצועות, נקעים, פריצות דיסק
  • יתר לחץ דם כרוני
  • מרפק טניס
  • פיברומיאלגיה ומחלות כאב כרוניות נוספות
  • דלקות מפרקים
  • דורבן ופלטפוס

כיצד יתנהל הטיפול?

לפני תחילת הטיפול יתשאל אותך המטפל אודות הבעיה הרפואית וירצה לשמוע על בעיות נוספות אשר עשויות להיות קשורות לכך ולהן העיסוי יכול לתת מענה מקיף יותר. לאחר התשאול, יבקש ממך המטפל לשכב על הבטן מתחת לסדין ולהסיר בגדים. 

הטיפול יתחיל בחימום השרירים במגע על מנת להרפותם ולאפשר כניסה מעמיקה במהלך העיסוי. לאחר החימום, יתחיל המטפל לעבוד על האזורים הבעייתיים ויפעיל לחץ בתנועות לישה על מנת להזיז את שכבות הרקמות ולהגיע אל האזור הדורש טיפול. 

היכן זמין לי הטיפול?

כיום ניתן למצוא מטפלים בעיסוי רקמות עמוק גם דרך מרפאות הרפואה המשלימה בקופות החולים או במתקני ספא. מטפלים רבים זמינים גם באופן פרטי ומציעים טיפולים בבית הלקוח. על מנת למצוא מטפלים אמינים ומקצועיים, מומלץ לקבל המלצות ולקרוא ביקורות כדי להבטיח טיפול יעיל ובטוח.

עוד מאמרים בנושאי טיפולים

מזור לחיים - לוגו האתר

הישארו מעודכנים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

תזונה ובריאות
נגן וידאו
דיאטה בקלות
נגן וידאו
טיפול נפשי עם תוצאות
נגן וידאו

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטאספ
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שלחו למייל