מדריכים מעניינים

לבריאות הנפש

טיפים מומלצים

לתזונה נכונה

מידע מרתק

בנושאי רפואה

להיפטר מהשומן ב-5 צעדים

להיפטר מהשומן ב-5 צעדים

ישנו קושי להיפטר משומן בטני אפילו עם עשיית פעילות גופנית ותזונה נכונה. הסיבות לכך הן רבות. ברגע שמבינים את הביולוגיה של השומן הבטני העקשן, שינויים פשוטים וממוקדים יכולים לגרום לכל ההבדל. שומן בבטן נקשר למחלות לב, לחץ דם גבוה וסוכרת.

מה גורם לשומן בטני?

עמידות לאינסולין. מאכלים מתוקים, דגנים ואלכוהול גורמים לתאים בגוף לא להגיב לאינסולין. לכן, הסוכר נשאר בדם והופך לשומן. המקום הנפוץ ביותר בו הגוף שלך מאחסן שומן מסוג זה? הבטן.

חוסר איזון בלוטת יותרת הכליה. התגובה הכרונית של “הילחם או ברח” למתח, מגבירה את תחושת הרעב, גורמת לחוסר איזון הורמונלי והשתוקקות עזה למאכלים מרובי סוכר אשר גורמים להצטברות שומן, בעיקר באיזור הבטן.

חוסר איזון הורמונלי בטרום גיל המעבר/גיל המעבר. במהלך שנים אלו מתרחשות תנודות הורמונליות. באופן טבעי, הגוף שלך מנסה לשמר את הפוריות עד כמה שאפשר והוא עושה זאת באמצעות יצירת שומן בטני, משום ששומן בטני מייצר אסטרוגן.

דומיננטיות של האסטרוגן. אסטרוגן גורם לכל דבר בגוף לגדול, מה שמוערך בגיל 12 אך לא בגיל 40. אסטרוגן מגיע מהאוכל שלנו (בשר, מוצרי חלב, מוצרים מרוססים) ומכימיקלים רעילים בסביבה אשר משבשים את חילוף החומרים שלנו.

5 צעדים על מנת להיפטר משומן בטני

1. הגבלת צריכת הפחמימות. מאחר ומאכלים “לבנים” מתפרקים לסוכר במהירות ומובילים לעודף שומן בבטן, העדיפות היא לאכול כמה שפחות מאכלים מעובדים (מאכלים בקופסאות) ולצרוך מזונות מאכלים במקום. הרכבת הארוחות שלך מירקות צבעוניים וחלבונים רזים, יכול לשפר את הרגישות לאינסולין כמעט באופן מיידי.

שלב בונוס: התעלמות בסגנון שבונה את רקמת השריר. אימון משקולות, יוגה ואימון הפוגות יכולים לבנות את השריר, אשר יתמוך באינסולין לבצע את עבודתו.

2. הפחתת הלחץ שלך. ניהול הלחצים שלך באמצעות יוגה ומדיטציה מוריד את רמות הקורטיזול ומשנה את פיזור השומן בגוף, במקום שיתמקד במקום אחד כמו הבטן. שלב בונוס: תשן יותר ותצא יותר החוצה. מחקרים מראים ששינה של 8 שעות מפחיתה מתחים ועוזרת לשליטה ברעב ובמשקל. בילוי יותר זמן בטבע הוכח כבעל יתרונות מרגיעים ואנטי-מלחיצים.

3. איזון ההורמונים שלך . הורמונים זהים-ביולוגית הם הבחירה המושכלת. בדיקת רמות ההורמונים שלך והשבתם לאיזון. פעמים רבות, אין אפילו צורך בנטילה של הורמונים מאחר ועודף הורמונים הוא אחד הגורמים לשומן בטני. שלב בונוס:  הוסיפו שומנים בריאים ממאכלים כמו סלמון פראי, אגוזי מלך, שמן זית כתית ואבוקדו. כך, הגוף שלך יקבל את אבני הבניין שהוא צריך כדי לייצר את ההורמונים להם הוא זקוק.

4. חיידקי מעיים בריאים. מחקרים שנעשו לאחרונה מראים שלחיידקים במערכת העיכול יש תפקיד עיקרי במשקל שלך. לשם שמירה על חיידקי מעיים בריאים, ההמלצה היא ליטול פרוביוטיקה באיכות גבוהה ולצרוך כוס 1 של מזונות מותססים באופן יומי. שלב בונוס:  הגדלת צריכה הסיבית שלך. מאכלים כמו אספרגוס, שום, בצל, קישוא ועדשים – מספקים “פרה-ביוטיקה” (ולא פרו) אשר מזינים את החיידקים הטובים. החיידקים ה”רעים” ניזונים מפחמימות מזוקקות כמו סוכר.

5. הוספת מאיצי חילוף חומרים . איזון בלוטת התריס היא פעולה הכרחית כדי שהתפקוד של בלוטת הטריס תתפקד באופן אופטימלי. שלב בונוס: אימוני כוח הם דרך רבת עוצמה להגביר את קצב חילוף החומרים, במיוחד כאשר מבצעים אותם 3-4 פעמים בשבוע.

אלו הם הכלים להם אתה זקוק על מנת להיפטר משומן בטני.

המאמר נכתב על ידי: ד”ר ישראל יפה, מרפאה לאיזון הורמונאלי ובלוטת התריס

קראו עוד מאמרים באתר

מזור לחיים - לוגו האתר

הישארו מעודכנים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

תזונה ובריאות
נגן וידאו
דיאטה בקלות
נגן וידאו
טיפול נפשי עם תוצאות
נגן וידאו

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטאספ
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שלחו למייל