מדריכים מעניינים

לבריאות הנפש

טיפים מומלצים

לתזונה נכונה

מידע מרתק

בנושאי רפואה

טיפול בביטחון עצמי

טיפול אצל רופא, ביקור אצל דוקטור, טיפול בביטחון עצמי

ביטחון עצמי הינו מכלול של דפוסי ותבניות חשיבה של האדם. מדובר על שיפוט כללי לגבי היכולות שלו, הכישורים והאפשרות הפתוחות בפניו, הנחות ספציפיות לגבי היכולות שלו בהתמודדות מול כל מיני מצבים. ההתנהגויות הללו, משפיעות על הבחירות שהוא מבצע. כאשר אדם שופט את עצמו ומוצא כל מיני פגמים או הוא בעל שיפוט כללי כלפי עצמו, מדובר על אדם הסובל מדימוי עצמי נמוך. היום רבים פונים אל טיפול בביטחון עצמי, בכדי לקבל כלים שיהיו עבורם המפתח להצלחה בתחומים חשובים בחיים כגון: קריירה, זוגיות, יחסים עם הסביבה הקרובה ועוד.

קחו לדוגמא אדם, אשר הביטחון העצמי שלו נמוך, לגבי היכולות שלו המקצועיות והחברתיות והוא מאמין שאין לו מה להציע הרבה למי שמעוניין להעסיק אותו והוא לא יכול להתמודד עם תפקידים מורכבים ומי שיקבל אותו לעבודה, אכן יעשה עימו חסד. ישנם אנשים מלומדים ובעלי אינטליגנציה גבוהה, אך הוא אינו בטוח או אפילו במצב של דימוי עצמי נמוך לגבי מראהו החיצוני ובכל הקשור למערכת זוגיות. כאשר מצב זה הוא מתמשך, יש לפנות אל טיפול בביטחון עצמי, אם המטופל הוא מאזור זה. הטיפול הינו טיפול קוגניטיבי התנהגותי, הנחשב לטיפול היעיל ביותר במצבים אלה.

מה קורה בראיונות עבודה למי שסובלים מחוסר ביטחון עצמי?

כאשר אדם הוא חסר ביטחון וכמה מוכשר שיהיה, אם הוא בא לראיונות עבודה, הוא יהיה אובד עצות ויתחיל להתחבט בשאלות כגון: “כיצד אתנהג בראיון?” או שיחשוש שיתחיל לגמגם, כאשר ישאלו אותו שאלות. במידה והוא לא יצליח להתקבל לעבודה, דבר זה, יפחית יותר את ביטחונו העצמי בראיונות העבודה הבאים. כך גם לגבי דייטים עם נשים.

יש כאלה שמתקבלים לעבודות אשר אינן הולמות את הכישורים של מי שסובלים מביטחון עצמי נמוך ולכן, הם יתפשרו על עבודה שאינה מתאימה את כישוריהם ובשכר נמוך משמעותית ממה שיכלו לקבל הודות לכישוריהם. ככל שאנשים אלה, יקדימו בחיפוש אחר מטפלים מקצועיים, אשר מתמחים עם טיפול בביטחון עצמי, כך יוכלו לשפר את חייהם, כאשר הטיפול ישנה את דפוסי המחשבה וההתנהגות שלהם ויגבר את ביטחונם העצמי. קראו עוד בנושא הצגה עצמית בראיונות עבודה.

ספורט, פעילות פיזית

טיפול בביטחון עצמי לאנשים הסובלים מדימוי עצמי נמוך סובבים סביב היותם “לוזרים”

מי שסובל מביטחון עצמי נמוך, לא אחת יתחיל לסגל לעצמו את המחשבה שהוא פשוט “לוזר” ואין הוא מסוגל להתקדם בחייו הפרטיים והאישים, כמו חבריו או קרובי משפחתו. יש לציין, כי החשיבה של מי שסובל מביטחון עצמי נמוך הינה שלילית ולכן, מטפל המתמחה בנושא של טיפול בביטחון עצמי נמוך, יבחן מול המטופל את המחשבה שלו, כאשר יוכיח לו כי מחשבתו אינה רציונלית. לעיתים אנשים אלה מגזימים בחשיבה של תרחישים הרסניים כמו למשל אם לא הצלחתי בראיון העבודה, לעולם לא אמצא עבודה וכהנה.

האמת היא שמחשבות אלה, עוצרות את הסובלים מדימוי עצמי נמוך, להתקדם הלאה ופה “התקיעה”. יש לפנות למטפל מומחה, אשר עובד שנים בתחום והצליח בטיפול ברבים ממטופליו. כמו כן מטפל מוסמך הוא כזה אשר כבר בפגישה הראשונה יאתר את מקור ביטחון העצמי הנמוך ויכין תוכנית טיפול ממוקדת עבורכם.

מאמרים נוספים בנושאי טיפולים באתר מזור לחיים

מזור לחיים - לוגו האתר

הישארו מעודכנים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

תזונה ובריאות
נגן וידאו
דיאטה בקלות
נגן וידאו
טיפול נפשי עם תוצאות
נגן וידאו

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטאספ
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שלחו למייל