מדריכים מעניינים

לבריאות הנפש

טיפים מומלצים

לתזונה נכונה

מידע מרתק

בנושאי רפואה

דמיון מודרך

חוף, ים, דמיון מודרך, פרח

אחת משיטות הטיפול אשר הוכחו לא אחת כיעילות, הינה טיפול באמצעות דמיון מודרך. למרות היותה יעילה, אינה אין זה אומר כי שיטה זו מתאימה לכולם. למעשה שיטה זו אינה נחשבית למדעית, והיא מתאימה בעיקר לאנשים המחפשים שיטות לשחרור מתחים, לחצים ופחדים. שיטה זו משתייכת למשפחת הטיפולים האלטרנטיביים, ולכן אינה דורשת תואר מעשי מהמטפל כדי לעסוק בתחום זה.

העיקרון של השיטה נועד לשחרר את הלחצים ע”י תדרוך שינוי המחשבה, כלומר המטפל ינתב אתכם כיצד לחוות סיטואציות מסוימות דרך הדמיון אשר מסוגלות לשחזר אירועים שקרו בעבר ואף לשנותם באמצעות המחשבה.

דמיון מודרך כאמצעי ולא כדרך חיים

רבים מתייחסים אל שיטת טיפול זו כשטת טיפול פסיכולוגית, אך אין כך הדבר. כאשר אדם סובל מחרדות למשל או דיכאון, דמיון מודרך יכול להיות אמצעי מעולה אשר יסייע לאדם להשתחרר, אך לא כמטרה וכדרך יחידה לשחרור מצבים אלו. למעשה במקרים של חרדות ופחדים, יש לפנות אל פסיכולוג או פסיכיאטר ורק לאחר מכן ניתן לשלב את טיפול בדמיון מודרך. ואם בעניין חרדות ודיכאון עסקינן, ניתן לומר כי אחת מהשיטות המוכרות לרבים נקראת NLP שהיא למעשה משלבת את טיפול זה יחד עם טיפול פסיכולוגי.

קשת צבעים עזים

לאלו מקרים מתאים טיפול זה?

כאמור טיפול בעזרת דמיון מודרך אינו מתאים לחרדות או מצבים נפשיים הדורשים התייחסות מקצועית, אלא מתאים בעיקר למקרים ספציפיים ולחצים הדורשים התייחסות קלה ושחרור לטווח קצר יחסית. ישנם מקרים רבים אשר שיטה זו תעשה פלאים, כמו למשל ספורטאים יעברו דמיון מודרך קודם משחק חשוב, וכן כלה יכולה למצוא מענה מתאים קודם חתונתה ע”י שחרור המתח לקראת יומה הגדול. גם נשים אשר חוששות מלידה, תעבורנה את טיפול זה ויחושו הקלה רבה מחשש הלידה ומה שהוא כורך בתוכו.

במהלך הטיפול ישתמש המטופל בכל חושי גופי, כך שיוכל למשש חפצים, לראות צבעים עזים, להריח ואף לשמוע ולדבר עם אחרים. מטפל מנוסה ידע לנתב אתכם אל המקומות הנכונים (תרתי משמע), וזכות ניסיון זה תחושו הקלה רבה מלחצים, חששות ופחדים המשתלטים על מחשבותיכם.

אורך הטיפול הממוצע ומידע נוסף

טיפול בדמיון מודרך יכול לערוך בין מספר מפגשים בודדים לבין כמה עשרות, בהתאם לנסיבות של המטופל. למשל כאשר אדם נמצא בתקופת לחצים ארוכה, כמו אלו של תקופת מבחנים למשל, אזי מפגש שבועי לאורך כל תקופה זו יסייע לו להתמודד בהצלחה. לעומת זאת כאשר מדובר על מקרה ספציפי, גם הטיפול יהיה קצר ויכול להיות בין מפגש אחד עד כמה מפגשים בודדים.

טיפול בשיטת דמיון מודרך יכול להיעשות באופן פרטני (באחד על אחד) או באופן קבוצתי, כאשר כל חברי הקבוצה עוברים תהליך דומה. עלות טיפול כזה יכולה לנוע בין 150 שקלים למפגש (לרוב בקבוצות) ועד ל-350 שקלים אצל מטפלים מנוסים ומוכרים יותר.

קראו גם בנושאים הבאים

מזור לחיים - לוגו האתר

הישארו מעודכנים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

תזונה ובריאות
נגן וידאו
דיאטה בקלות
נגן וידאו
טיפול נפשי עם תוצאות
נגן וידאו

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטאספ
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שלחו למייל